Gjuhënusja e formuar

lloj i bimëve
(Përcjellë nga Delphinium consolida)

Gjuhënusja e formuar (lat. Delphinium consolida L.) është bimë e familjes Ranunculaceae.

Gjuhënusja e formuar
Consolida regalis
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Ranunculales
Familja: Ranunculaceae
Grupi: Delphinium
Anëtarët

Shiko dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Ranunculaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.