Koordinatat: 52°55.32′V 1°28.55′P / 52.92200°V 1.47583°P / 52.92200; -1.47583

Derby është qytet në krahinen DerbyshireAngli. Ndodhet në qendër të Midland në Britaninë e Madhe. Është një qytet rreth 236.300 banore (2006).

Derby

Shih edhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Derby – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale