Derby Museum and Art Gallery

muze dhe galeri e artit në Derbi, Angli

52°55′33″N 1°28′33″W / 52.925833°N 1.475833°W / 52.925833; -1.475833

Muzeu i Derby

Derby Museum and Art Gallery është një muze i artit në Derby, Angli.

Shih edhe këtë Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Derby Museum and Art Gallery – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale