Derby Museum and Art Gallery

muze dhe galeri e artit në Derbi, Angli

Koordinatat: 52°55′33″V 1°28′33″P / 52.925833°V 1.475833°P / 52.925833; -1.475833

Derby Museum and Art Gallery është një muze i artit në Derby, Angli.

Muzeu i Derby

Shih edhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Derby Museum and Art Gallery – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale