Dizhoni

komunë në departamentin Côte-d’Or, Francë
(Përcjellë nga Dijon)

Dijon është qytet në Francë.

Dizhoni
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej151,000
{{{postal_code_type}}}
21000

Gjeografia Redakto

  • Posita gjeografike:

Demografia Redakto

Historia Redakto

Objekte turistike dhe kulturore Redakto

Universitetet Redakto

Personalitete Redakto

Panorama e qytetit Redakto


Lidhje të jashtme Redakto