Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Hekurudha. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Emri i artikullitRedakto

Emri i artikullit duhet të përmirësohet nga "Heurdha" në "Hekurudha". —Dielli 21 Shkurt 2008 16:59 (UTC)

Flm per permiresim se paskam ba shkret me gabime. (Puntori 21 Shkurt 2008 21:17 (UTC))

Pasi hekuri I oksiduar eshet hekur I ndryshkr dhe ne rast se hekuri ndryshket atehere shinat demtohen rend ,prandaj nje hekur I paoksiduar eshte perdorurne shinat e trenave.

Return to "Hekurudha" page.