Diskutim:Meksika

Shto një temë
There are no discussions on this page.
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Meksika. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Trtajta e shquar e Meksikë është Meksika e jo Meksiko. Pra faqja duhet të quhet Meksika.

Mirë e ke. Unë e kam përkthyer gamisht. Po të lutem më tregos i thuhet si thuhet: turqët apo turqit?--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 31 16:45 (UTC)
Turqit thuhet (Tur/k, -ku, -q, -qit) tung —bet_0 2005 Dhjetor 31 17:09 (UTC)
Return to "Meksika" page.