Diskutim:Mitrush Kuteli/Arkivi 1

Shto një temë
Active discussions
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Mitrush Kuteli/Arkivi 1. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Vista-file-manager.png Kjo faqe është një arkiv i diskutimeve të përfunduara. Për pasojë përmbajtja e saj nuk duhet ndryshuar më. Për të diskutuar mbi një temë të kaluar mund të përdoret faqja aktuale e diskutimeve, ku mund të bëhet një shënim që ka lidhje me titullin apo pjesën e diskutimit të këtij arkivi.


Poezia e KutelitRedakto

Mitrushi paska edhe poezi për Partinë.

Që nga dita e çlirimit
Anembanë Shqipërisë
Kumboi zëri i Partisë
Kumboi zëri i kushtrim it.
Fjal' e saj - një kokër ar,
Ra si shiu në behar,
Që sjell jetë, begati,
Dhe gëzim e lum turi.

Naim e shkuar Naimit këta shkrimtarët që jetuan në regjimin komunist.--51.158.69.142 2 nëntor 2018 16:59 (CET)

RSRedakto

Unë mendoj që e bija e Kutelit është POV dhe jo RS, prandaj nuk është e mirë të shtohet ai paragraf në këtë artikull, madje është fare e pavend. Sa i përket Robert Elsiet që e hoqi IP, nuk shoh ndonjë problem me referncën Elsie.--185.106.120.141 24 nëntor 2020 19:46 (CET)

Përse si @185.106.120.141, si @51.158.69.142, bashkendani te njejten shtrirje artikujsh ku beni editwarring dhe wikihounding? --217.73.133.82 24 nëntor 2020 19:48 (CET)
@Qendrimi15, shikoje pak kete komentin e dyte ne kete paragraf se ç'veprimtari kane patur keto dy IP dhe ç'i gjeti? Rastesi? Hmm --Ikranjani (diskutimet) 11 mars 2021 22:18 (CET)
Përse si @217.73.133.82, si @Ikranjani, si Përdoruesi: Iskenderije bashkendani te njejten shtrirje artikujsh ku bëni luftëra dhe redaktime të kuqe, dhe tendencën për t'i akuzuar të tjerët që përdorin shumë IP apo që janë të bllokuar? Hmm.--185.248.102.118 11 mars 2021 22:26 (CET)
Me 217.73.133.82 nuk po e kuptoj logjiken krahasuese, perderisa nuk eshte ip e bllokuar, ndryshe nga ato dyja me lart qe paskan terheqje te madhe per po te njejtet artikuj si zotrote. Ua, po Perdoruesi:Iskenderije paska bere edit-warring para kunder po te njejtave variante qe ti po propozon sot? I njejti je qe beje edit-warring edhe para 3 vjeteve i bie? A te paguajne gjekafshe te pakten? --Ikranjani (diskutimet) 11 mars 2021 22:41 (CET)
E njëjta tendencë e kotë për të më akuzuar që po kthej variante të vjetra, kur si gjithnjë ai që rikthen variantet e vjetra je ti. Që në redaktimin tim të dytë në Wikipedia po më zhbën, po shkakton diskutime të kota, po thërret në ndihmë redaktorë të shumtë në ndihmë, po lëshon akuzë pas akuzë kundër meje ndërkohë që problemi i vetëm siç duket je ti dhe dëshira për të mbajtur nën kontrollë artikujt si Enver Hoxha Shqipërinë. Ti dhe Iskenderije siç shihet më lart ndani të njëjtën dëshirë për redaktime super të kuqe dhe urrejtjen patologjike ndaj një personaliteti dhe në fakt ndaj çdo personi që bën redaktime në Wikipedia. Unë nuk ndaj këtë urrjeje ndaj askujt, pos për denoncuesit e babait të tyre dhe xhelatëve të Sigurimit. Unë dua të mbroj viktimat e Komunizmit sepse ato kanë vuajtur mjaft në 45 vite diktaturë dhe 30 vite vazhdimësi e diktaturës me Partinë e Punës akoma në pushtet.--185.248.102.118 11 mars 2021 22:49 (CET)
Une nuk kam ndonje tendence, perkundrazi, po perpiqem te permiresoj gjeresisht ç'te mundem. Por meqe ke vite qe u rikthehesh po te njejteve artikuj, duket sikur po i ben hyzmetin bukes. Por kohet ndryshojne dhe me kohen duhet te mesohesh te shohesh traun qe ke ne sy. --Ikranjani (diskutimet) 11 mars 2021 23:01 (CET)
Mbase nuk të lë trau të shohësh tendencat tua? Qenke përplot me paranoja për armiq, për komplote, për konspiracione, për fantazma që rikthehen për të të frikësuar dhe për të ta marrë Wikin. Unë redaktoj këtu 1 javë. Unë i shoh gjithmonë trarët në sytë e mi, por siç duket ti i sheh vetëm trarët në sytë e të tjerëve. Në fakt me redaktimet e tua të pastrimit tek Lubonja dhe Trebeshina po shihet ashiqare cili po bën hyzmet dhe ndaj kujt. Shihe trarin në syrin tënd, se nuk po lë artikull të denoncuesve dhe sigurimsave pa e pastruar. E ke piketuar një armik dhe tani gjithe helmin po e hedh në një drejtim. Urrejtjen patologjike ndaj personave që nuk të kanë bërë gjë e paske pjesë të karakterit.--185.248.102.118 11 mars 2021 23:07 (CET)
Do te doja te te ndihmoja ne ndonjefare menyre, por nuk kam kohe te merrem me kusuret qe paske sifat t'i perserisesh. Nga ana enciklopedike eshte fyese qe çdo deklarate e "maçokeve nen sofren" e shkrimtarit te madh paska perbere per ty nder vite reference direkte se si duhen pershkruar 3-4 aktore te kultures shqiptare dhe zotrote nuk pranoke pershkrim tjeter, trau i vetem njeres narrative, monopol tregon se kush ka patologjira nder vite (uroj me meditje, qe te kete kuptim kapitalist gjithe ky angazhim). Zoti te dhente durim ne kete sprove qe te ka vene --Ikranjani (diskutimet) 11 mars 2021 23:21 (CET)
Mund të më ndihmosh mua duke i ndihmuar vetes. Kërko ndihmë profesionale, nëse të është bërë obsesion gogoli shkrimtar, i cili paska maçokët e tij nën sofër duke tërhequr fijet e konspiracioneve të panumërta me qëllimin e vetëm për të dëmtuar ish-sigurimsat dhe denoncuesit e tu të preferuar. Mos u brengos, Zoti më ka dhënë durim meqë merrem me avokatë të komunizmit si ty gati një javë.--185.248.102.118 11 mars 2021 23:53 (CET)

Te kam ndihmuar duke rikthyer ç'ke hequr nder vite qe t'i rilexosh, por shoh qe nuk ka te dhene te referuar dhe te verifikueshme qe te ben te kuptosh se vite ne burg nuk jane njelloj si vitet ne Kuvend Popullor, kesodore edhe ekonomia e viktimizimit duhet te kete perkoresi dhe drejtpeshim. Gje kjo qe nuk ka nevoje per logjike konspiracionale dhe silogjizem pellazg, vetem pak haber nga logjika formale. Po te isha avokat i komunizmit do te isha une qe ia fsheh te qenit deputet shkrimtarit te madh, por ne fakt ke vite qe po e ben ti.--Ikranjani (diskutimet) 12 mars 2021 00:07 (CET)

Trau që ke në sy nuk të lë të shohësh që je një demagog ordiner, që mendon se je i mënçur. Siç thashë, unë këtu jam një javë, ndërsa ti qenke këtu të paktën çprej dy vitesh, meqë account i vjetër Iskenderija qenka nga viti 2018 dhe për dy vite asnjë përmirësim nga ana yte. Ti po i bën avokaturën komunizmit duke fshehur denoncimet e Tosit ndaj babait dhe miqve të tij, njëri prej të cilëve ishte shkrimtari gogol me maçokë nën tryezë, pastaj qenke orvatur ta fshehësh veprimtarinë komuniste të xhelatit komunist Trebeshina në Sigurim, por për fat të mirë Olsi të paska njohur dhe ta preu hovin. Tani kam frikë se duhet ta mbrojmë artikullin e Koçi Xoxes apo të Kadri Hazbiut që të mos e pastrosh edhe atë nga të bëmat që ia kanë shtuar maçokët e shkrimtarit gogogl.--185.248.102.118 12 mars 2021 00:26 (CET)

Kapu sa te duash nder referenca maçokesh se nuk ia heqin dot tri legjislaturat qe ia kishte referuar faqja e akademise.--Ikranjani (diskutimet) 12 mars 2021 00:45 (CET)

Kapu sa të duash për legjislatura të zorit, denoncimet e Lubonjës ndaj babait dhe krimet e Trebeshinës nuk janë si artikujt e Wikipedisë që të zhbëhen sa herë do ti. Duhet t'i mbrojmë artikujt e Koçi Xoxes dhe Kadri Hazbiut se me këto mend që i ke ti i shndërron në viktima të komunizmit.--185.248.102.118 12 mars 2021 00:52 (CET)

Po sigurisht me zor, ashtu edhe kolaboracionistet me zor u bene me pushtuesit.--Ikranjani (diskutimet) 12 mars 2021 01:12 (CET)

Internet Archive BotRedakto

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Mitrush Kuteli. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 15 mars 2021 04:10 (CET)

Internet Archive BotRedakto

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Mitrush Kuteli. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 18 prill 2021 01:42 (CEST)

Mitrush vllehuRedakto

@Shtojzovalleee, ti hap llogari dhe dy ndryshime qe do te besh jane per te njejten çeshtje. Prejardhja e informacionit eshte e parendesishme perderisa eshte artikull gazete, forumet ne raste te ketilla kryejne detyren qe ben botsi jone duke i arkivuar meqe jo gjithmone kemi aksesin e nevojshem ne shtrirjen kohore te prodhimit gazetaresk qe mund te kete imtesi te vyeshme te ketij lloji. Kjo tregon dosjen hetimore te Mitrushit, eshte vetedeklarim, i dokumentuar, i botuar. Nuk te pelqen, mbaje mospelqimin per vete. --Ikranjani (diskutimet) 14 dhjetor 2021 01:02 (CET)

Return to "Mitrush Kuteli/Arkivi 1" page.