Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Ikranjani. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, Ikranjani!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Ikranjani, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.-- Komuniteti (diskutimet) 14 nëntor 2020 14:59 (CET)[]

ZhvendosjetRedakto

Përshëndetje, po vë re që po i zhvendosni artikujt duke përdorur #RIDREJTO [[]]. Ju lutem përdorni faqen speciale për zhvendosjen e faqeve dhe jo atë metodë që po përdorni në mënyrë që të ruhet historia e artikullit. --Olsi (diskutimet) 12 dhjetor 2020 13:46 (CET)[]

Çkemi @Olsi,, u perpoqa, por ngaqe ekzistonte si faqe ajo ku doja te zhvendosja, e vetmja menyre m'u duk kjo. Rrofsh--Ikranjani (diskutimet) 12 dhjetor 2020 13:56 (CET)[]
Në këtë rast mund të kërkoni ndihmën e një administratori, ose duke kërkuar zhvendosjen në faqen e diskutimit së bashku me arsyen ose duke kontaktuar një administrator në faqen e tij të diskutimit. Gjithsesi, shoh që titulli i veprës në shqip është "Odiseja", pra me "j". Shikoni këtu. --Olsi (diskutimet) 12 dhjetor 2020 13:59 (CET)[]
Ne rregull, flm edhe njehere!--Ikranjani (diskutimet) 12 dhjetor 2020 14:03 (CET)[]

Pas KadaresëRedakto

Ju e zgjeruat artikullin. Dëshironi të korrigjoni artikujt e Nënë Terezës (Gonxhe Bojaxhi) dhe Skenderbeut?--2003:E6:2F39:A600:FD1F:4327:C12B:A608 4 janar 2021 15:38 (CET)[]

Artikujte ne fjale duken deri diku te rregullt, ndoshta me kohen edhe mund t'iu kushtoj vemendje. Flm. --Ikranjani (diskutimet) 10 janar 2021 17:44 (CET)[]

Fjalori Tahir Dizdari?Redakto

Edhe Myftari, qafiri, mihrapi dhe alejhis-selam janë korrekt?--2003:E6:2F39:A600:796F:AD68:EAC5:AFE3 10 janar 2021 16:14 (CET)[]

Pershendetje @2003:E6:2F39:A600:796F:AD68:EAC5:AFE3, pike se pari faleminderit per pyetjen. Se dyti, duhet te dish qe Dizdari ndjek parimin etimologjik mbi trajtimin e fjaleve ne fjalorin e tij, pra standardi i tij eshte duke ndjekur trajten e perdorur fjales me te ngjashme me gjuhen prejardhese. Por gjithashtu perdor edhe format qe ka marre fjala ne perdorimin popullor. Perkatesisht ai i ka vene Muhtari, Qafiri, Mihrabi; ndersa salevatin zakonor nuk e gjej, as me kete formulim e as te zeri Salevati. --Ikranjani (diskutimet) 10 janar 2021 17:43 (CET)[]

VlorajtRedakto

Artikujt Xhamia Neshat Pashaj dhe Oxhaqet feudalë janë korekt?--2003:E6:2F39:A600:E10A:18FE:153:6996 17 janar 2021 17:23 (CET)[]

Jo? Xhamia e Profetit është Xhamia e Pejgamberit ose Mesxhidi Nebevi për Haxhillëkun e Haxhisë?--2003:E6:2F41:1000:BD57:C499:32B9:6C63 4 korrik 2021 16:28 (CEST)[]

Isa Boletini në Pallatin JëlldëzRedakto

Ajo ishte Pallati Jëlldëz ose Pallati Dolmabahçe dhe si ishte?--Kendimbuldum (diskutimet) 20 janar 2021 14:44 (CET)[]

xhonturqit, ushtria osmaneRedakto

Xhonturqit ose Zhonturqit? Shih edhe--2003:E6:2F39:A600:F497:30D5:16:F44E 15 shkurt 2021 10:47 (CET)[]

@2003:E6:2F39:A600:F497:30D5:16:F44E, jep pergjigje aty ku te kam shkruar. --Ikranjani (diskutimet) 15 shkurt 2021 21:36 (CET)[]
Zeqati ose Zekati i fitrit?--2003:E6:2F22:B00:C913:EBF2:AD99:DA0D 19 mars 2021 21:00 (CET)[]
Pershendetje @2003:E6:2F22:B00:C913:EBF2:AD99:DA0D, Dizdari ne fjalorin e tij te çmueshem e ka Zeqati, keshtu qe ruaja standardin. Ndersa e dyta eshte thjesht Fitret, ne kete trajte, jo Zeqati i fitres.--Ikranjani (diskutimet) 19 mars 2021 21:12 (CET)[]
Dhe eshte Arabaxhi Ali Pasha ose Ali pashë Arabaxhiu? Si eshte me Koxha Sinan Pasha, Xhëgalazade Jusuf Sinan Pasha, Ajas Mehmed Pasha dhe Çelebi Lytfi Pasha? --2003:E6:2F22:B00:89ED:14B8:3F5C:9680 25 mars 2021 18:07 (CET)[]
Jo? Dhe artikulli Përndjekja e myslimanëve (si Islamofobia)?--2003:E6:2F22:B00:A877:D86F:47F6:29CF 4 prill 2021 12:59 (CEST)[]
Dhe Synetia ose Synetia në Islam sipas Dizdarit?--2003:E6:2F22:B00:81E:C12D:CD18:5595 12 prill 2021 00:55 (CEST)[]

MeshariRedakto

Selam Alejkum. Përse dëshironi ta personalizoni artikullin e Mesharit me zhbërje?--185.248.102.118 5 mars 2021 18:29 (CET)[]

Alejqym selam. Po shihni vetem ashklat ne syte e te tjereve, por jo traun ne syrin tuaj, i nderuar. --Ikranjani (diskutimet) 8 mars 2021 17:00 (CET)[]
Ve alejqym selam. Dëshironi të shqyrtoni redaktimet e mia në mënyrë që ato të jenë të jeshilta?--2003:E6:2F01:AA00:7D8C:A189:EB40:9850 8 mars 2021 21:56 (CET)[]

Sapun RrogozhineRedakto

Në fund të ditës së gjatë në shërbim të terrorizmit socialist dhe mbrojtjes së point of view punist dhe kriminel, Sapuni i Rrogozhinës është gjithnjë muti më i mirë per tu hanger. Stampa:Sapun rrogozhine--185.248.102.118 9 mars 2021 03:11 (CET)[]

Flm. Ke te drejte, me kete sapun eshte lare edhe shkrimtari i madh kur shkoi me internim... me leje krijimi deshnja te thoja, se bashku me shokun e qokave Luan Qafezezin, njehere ne Seman ku u prit nga kryetari i kooperatives Llaqi Janko dhe me pase te Agimi i Libofshes ku e priti Zoi Gremi. --Ikranjani (diskutimet) 9 mars 2021 03:15 (CET)[]
Nuk do mend që të gjithë janë larë me Sapun rrogozhine dhe jo me sapunë italianë, edhe disidentët e mëdhenj me 3 ose 4 denoncime politike kundër të atit, apo krime ordinere lufte dhe kontribute në themelimin e Sigurimit, por ka ca të tjerë që janë nostalgjikë edhe sot për atë sistem dhe me zell promovojnë themeluesit e Sigurimit dhe denoncuesit e të atit. Të tjerë persona që shkuan "me leje krijimi" në Seman, u vdiq i ati në atë periudhë.--185.248.102.118 9 mars 2021 03:24 (CET)[]
Ndoshta duhet t'i kthehesh fjaloreve edhe per fjalen disidence. Disident nuk eshte kush merr pension per mandatet ne tre legjislatura. --Ikranjani (diskutimet) 9 mars 2021 03:38 (CET)[]
Ndiqe këshillën tënde dhe shiko kuptimin e fjalës disidencë dhe mbase do kuptosh që disidentë nuk mund të jenë personat që kanë denoncuar babain dhe miqtë e tij aq më pak ata që kanë bërë vrasje politike në 1943 dhe që kanë kontribute të vyera në themelimin e makinës vrastare tëSigurimit. Pastaj shihe dhe kuptimin e fjalës totalitarizëm dhe do kuptosh se Parita të bënte edhe kooperativist edhe deputet me zor po të donte dhe nuk mund të kundërshtoje nëse nuk dëshiroje që familja të internohej dhe pastaj të shpalleshe armik. Nejse, meqenëse të lënë të dëmtosh artikujt dhe t'u mbash ison komunistëve të vërtetë që denoncuan babain dhe bënë krime në emër të Partisë së P0rdhës, të uroj punizëm të mbarë. Me këtë zell që kanë personat si ti për t'i fshehur të bëmat e komunistëve dhe për t'i luftuar ata me antikomunizëm të certifikuar, nuk habitem që PPSH është në pushtet 30 vite pas rrëzimit të bustit dhe prapë del e para në sondazhe për zgjedhjet e 25 Prillit.--185.248.102.118 9 mars 2021 03:47 (CET)[]

Po vetem zelli punist na dha durim te qendronim 3 legjislatura, se robi ndonjehere prej frikes behet edhe trim, por 3 legjislatura te mban vetem zelli. Ashtu i ka edhe tifozet, me zell te tepruar, te çdokush shohin gabim, por te sapuni i Rrogozhines me te cilin lahej anes Semanit shkrimtari i madh mirosej dhe dilte i paperlyer.--Ikranjani (diskutimet) 9 mars 2021 04:09 (CET)[]

ParalajmërimRedakto

  Mirë se vini në Wikipedia. Edhe pse çdokush është i mirëpritur të bëjë redaktime konstruktive në Wikipedia, të paktën një nga redaktimet tuaja së fundmi , si ky që keni bërë tek artikulli Ismail Kadare, nuk ishte fare konstruktiv dhe u kthye ose u hoq. Shikoni faqen për ndihmë për më shumë informata rreth redaktimit të një enciklopedie. Ju faleminderit!


P.S. Iskenderije, je ti?--185.248.102.118 12 mars 2021 20:22 (CET)[]

Te falenderoj qe ma vure ne dukje kontributin e ketij perdoruesi qe mbreme, ndonese i bllokuar, kontributi ngelet dhe do ta rikthej qe te qendroje ne gjendjen stabel te artikullit sado ta permbyse zotrote nuk do te ta shqyrtoje njeri. Babysitter-lleku disavjeçare them se te ka mundesuar buken mjaftueshem, eshte koha te nderrosh zanat. --Ikranjani (diskutimet) 12 mars 2021 20:53 (CET)[]
Faleminderit që më tregove që nuk do të të më shqyrtojë njeri. Kjo është më se e vërtetë. @Qendrimi15, ma tha fare qartë, prandaj ti u inkurajove të zhbësh kështu. Megjithatë unë do të vazhdoj ta zhbëj, edhe nëse nuk shqyrtohet.--185.248.102.118 12 mars 2021 20:59 (CET)[]
Thirri administratorët, mbase më bllokojnë dhe nuk të bezdis më, atëherë ke gjithë Wikipedinë për vete.--185.248.102.118 12 mars 2021 21:08 (CET)[]

20 vjetori i ngordhjes së NazimitRedakto

Kur është 20 vjetori i ngordhjes së Nazimit? Shkruesi i artikullit nuk e ka ndërfutur datën në artikull, mbase lexuesi i Wikipedisë është i interesuar.--185.248.103.164 15 mars 2021 02:37 (CET)[]

Mungon 2 artikujtRedakto

Baba Shemimi (en:Baba Shemin) dhe Haxhi Ymer Kashari (en:Haxhi Ymer Kashari).--2003:E6:2F41:1000:131:B9B9:9BD3:642E 20 korrik 2021 09:34 (CEST)[]

Po @2003:E6:2F41:1000:131:B9B9:9BD3:642E,. --Ikranjani (diskutimet) 21 korrik 2021 09:32 (CEST)[]
Eshte Islamizimi i shqiptarëve ose Islamizimi i Shqipërisë (si Islami në Shqipëri)?--195.89.113.78 19 shtator 2021 13:01 (CEST)[]

Esad pashë ToptaniRedakto

Artikulli Republika e Shqipërisë së Mesme është neutral?--2003:E6:2F00:1A00:B094:4ABD:26FA:3C9A 2 shtator 2021 13:07 (CEST)[]