Dizhoni

komunë në departamentin Côte-d’Or, Francë

Dijon është qytet në Francë.

Dizhoni
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej151,000
{{{postal_code_type}}}
21000

Gjeografia

Redakto
  • Posita gjeografike:

Demografia

Redakto

Historia

Redakto

Objekte turistike dhe kulturore

Redakto

Universitetet

Redakto

Personalitete

Redakto

Panorama e qytetit

Redakto


Lidhje të jashtme

Redakto