Dobrotina

fshat në Maqedoni
Dobrotina
Fshat
Vendndodhja
Dobrotina is located in Maqedonia e Veriut
Dobrotina
Dobrotina
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 828 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1434
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 22′ 25″ Veri

21° 56′ 06″ Lindje

Popullsia 2 banorë (2002)