Dominici është një progressive metal bend i formuar në vitin 2005 nga ish-vokalisti i bendit Dream Theater, Charlie Dominici.

Dominici
Dominici.JPG
Nga e majta në të djathtë: Riccardo eRIK Atzeni, Charlie Dominici, Yan Maillard, Americo Rigoldi, dhe Brian Maillard
Informacione
PrejardhjaFlag of the United States.svg Shtetet e Bashkuara
ZhanriProgressive metal
LabelInsideOut Music
Vite aktiv2005 - prezent
Anëtarët
Charlie Dominici
Brian Maillard
Americo Rigoldi
Riccardo eRIK Atzeni
Yan Maillard
Webfaqja
dominici.com

Dominici qe para-bendi për tre koncerte të turnesë së fundit të Dream Theater, "Chaos in Motion", të cilat u mbajtën në Kroaci, Hungari, dhe Austri.

AnëtarëtRedakto

DiskografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto