Don Benito është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Las Vegas Altas, të provincës Badajoz, në Extremadura. Don Benito ka 37011 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 561,6 km2.

Don Benito
Flamuri i Don Benito
Popullsia
 • Gjithsej37.011
Faqja zyrtaredonbenito.es

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto