Dradnja
Драдња
Fshat
noform
Vendndodhja
Dradnja is located in Maqedonia e Veriut
Dradnja
Dradnja
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 828 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1434
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 23′ 34″ Veri

21° 54′ 25″ Lindje

Popullsia 3 banorë (2002)