Një dramë nga Sheri Mita, Pëllumb Kulla me subjekt vrasjen e Esat Pashë Toptanit në Paris si dhe gjyqin e bërë ndaj Avni Rustemit. Interpreton trupa e teatrit dramatik Fier me aktorët Fatos Sela, Vladimir Muzha, Andrea Pepi etj.[1]

Referime

Redakto
  1. ^ ""DY KRISMA NE PARIS", DRAME NGA SHERI MITA DHE PELLUMB KULLA – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE!". Aktorët Shqiptarë. 23 mars 2018. Arkivuar nga origjinali më 2 korrik 2019. Marrë më 2 korrik 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)