Edmond Spaho është deputet i Partisë DemokratikeKuvendin e Shqipërisë dhe Zëvendëskryetar i Kuvendit të Shqipërisë.[1][2]

Edmond Spaho
Deputet i Kuvendit të Shqipërisë
Në detyrë
2005–Vazhdon
Zëvendëskryetar i Kuvendit të Shqipërisë
Në detyrë
14 shtator 2013 – vazhdon
Ministër i Turizmit
Në detyrë
1993–1994
Të dhëna vetjake
U lind më14 nëntor 1958
Tirana
NënshtetësiaShqiptar
Partia politikePD
ArsimimiUniversiteti i Tiranës (ekonomi)
PunësimiPolitikan

Shiko edhe Redakto

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Shqipërisë 2005-2009

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Shqipërisë 2009-2013

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Shqipërisë 2013-2017

Lista e deputetëve të Legjislaturës VIII të Kuvendit të Shqipërisë

Shënime Redakto

  1. ^ "KQZ Rezultatet Përfundimtare të Zgjedhjeve për Kuvendin e Shqipërisë 2013" (PDF). Arkivuar nga origjinali (PDF) më 12 korrik 2017. Marrë më 24 korrik 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Kuvendi i Shqipërisë - Jetëshkrimet e deputetëve