El Cogul

komunë në Spanjë


El Cogul është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrigues, të provincës Lleida, në Katalonia.

El Cogul
Komunë
Vendndodhja
El Cogul is located in Spanjë
El Cogul
El Cogul

Koordinatat: 41°28′7″V 0°41′26″L / 41.46861°V 0.69056°L / 41.46861; 0.69056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Garrigues
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 28′ 7″ Veri

0° 41′ 26″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: El Cogul – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale