El Masnou

komunë në Spanjë

El Masnou është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. El Masnou ka 21935 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.44 km2.

El Masnou
Chiesa El Masnou.jpg
Flamuri i El Masnou
Stema zyrtare e El Masnou
Popullsia
 • Gjithsej21.935
Emri i banorëveMasnoví, masnovina

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto