El Paso (La Palma)

komunë në Spanjë

El Paso (La Palma) është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Palma, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. El Paso (La Palma) ka 7928 [1] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 135.92 [1] km2.

El Paso (La Palma)
Flamuri i El Paso (La Palma)
El Paso map.jpg
Popullsia
 • Gjithsej7.928 [1]

ReferimeRedakto

  1. ^ a b c d "Instituto Canario de Estadística". Arkivuar nga origjinali më 18 prill 2014. Marrë më 26 shkurt 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto


Coordinates: 28°39′N 17°53′W / 28.650°N 17.883°W / 28.650; -17.883