Santa Cruz de Tenerife është një provincë e komunitetit autonom Ishujt Kanare, në Spanjë. Santa Cruz de Tenerife ka një popullsi prej 1027914 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3381 km2.

Provinca Santa Cruz de Tenerife
Provincia de Santa Cruz de Tenerife
Popullsia
 • Gjithsej1.027.914

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto