Elida Cangonji

Elida Cangonji (31 tetor 1953 - 28 nëntor 2016) ishte një psikologe dhe aktore shqiptare. Ishte një nga aktoret më të talentuara në Shqipëri. U nda nga jeta më 28 nëntor 2016.

Filmografia

Redakto