Emmen është një bashki në provincën DrentheHolandë me sipërfaqe 346.29 km² dhe popullsi 109244 banorë[1]. Emmen është kryeqendra e bashkisë.

Emmen
Centrum Emmen.jpg
Flamuri i Emmen
Stema zyrtare e Emmen
Popullsia
 • Gjithsej109.244
Faqja zyrtarewww.emmen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Drenthe