Eryngium giganteum

lloj i bimëve
Eryngium giganteum
Eryngium giganteum
Eryngium giganteum
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Apiales
Familja: Apiaceae
Grupi: Eryngium
Eryngium giganteum

Eryngium giganteum ( lat. Eryngium giganteum L. ) është bimë dhe klasifikohet në familjen e bimëve Apiaceae .

Shiko dhe këtëRedakto

Eryngium giganteum në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Apiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale