Esteban Andrada

futbollist argjentinas

Estena Andrada (lindur më 26 janar 1991Mendoza) është një futbollist argjentinas i cili luan me klubin argjentinas Boca JuniorsPrimera División si portier.

Esteban Andrada
Të dhënat personale
Emri i plotëEsteban Maximiliano Andrada[1]
Data e lindjes (1991-01-26) 26 Janar 1991 (30 vjeç)
Vendi i lindjesMendoza, Argjentinë
Gjatësia1.94 m (6 ft 4 in) [2]
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualBoca Juniors
Numri1
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2018Lanús61(-60)
2014-2015Arsenal (Huazim)48(-68)
2018–Boca Juniors84(-45)
Ekipi kombëtar
2019Argjentina4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 18:00, 27 Shkurt 2021 (UTC).
† Ndeshje (Gola).

ReferimeRedakto

  1. ^ "Fichajes Esteban Andrada". Fichajes.com. 16 gusht 2020. Marrë më 17 gusht 2020. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Boca Juniors profile". AFA. 27 shkurt 2021. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)