Esterri d'Àneu

komunë në Spanjë

Esterri d'Àneu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Sobirà, të provincës Lleida, në Katalonia. Esterri d'Àneu ka 965 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.5 km2.

Esterri d'Àneu
Esterri d'Àneu.JPG
Official seal of Esterri d'Àneu
Population
 • Total965
Demonym(s)Esterriencs

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto