Ezmiralda Franja

futbolliste shqiptare

Ezmiralda Franja (e lindur më 4 shkurt 1997), është një futbolliste mbrojtëse shqiptare që aktualisht është duke luajtur për KF Vllaznia Shkodër.

Ezmiralda Franja
Të dhënat personale
Emri i plotëEzmiralda Franja
Data e lindjes (1997-02-04) 4 Shkurt, 1997 (23 vjeç)
Vendi i lindjesShqipëri
PozicioniMbrojtëse
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–2014KF Ada Velipojë
2014–KF Vllaznia Shkodër
Ekipi kombëtar
2013–Shqipëria U193(0)
2014–Shqipëria12(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 19:50, 3 April 2015 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 19:50, 3 April 2015 (UTC)

Lidhje të jashtmeRedakto