Klubi Sportiv Ada, KS Ada, është klub futbolli nga Velipoja, Shqipëri.

KF Ada Velipojë
KSAda.jpg
Emri i plotëKlubi i Futbollit Ada Velipojë
ThemeluarMars 6, 1996; 26 vite më parë (1996-03-06)
StadiumiStadiumi Adriatik Velipojë
Kapaciteti1,200
PronariAlfred Pjetri
PresidentiBashkia Shkoder
LigaKategoria e Dytë
Home colours
Away colours

SuksesetRedakto

KF Ada nuk ka arritur të fitojë asnjë trofe në të gjitha nivelet e kampionateve shqiptare.

Në sezonin 2006/07 KS Ada luajti në Kategorinë e Parë dhe u rendit në vend të 12 duke shpëtuar nga rënia dhe duke mbledhur 22 pikë me një golavarazh 18-45.[1]

Burimi i të dhënaveRedakto

  1. ^ AlbSoccer në rrjetë Arkivuar 3 korrik 2010 tek Wayback Machine

Shih edheRedakto