Klubi Sportiv Ada, KS Ada, është klub futbolli nga Velipoja, Shqipëri.

KF Ada Velipojë
Emri i plotëKlubi i Futbollit Ada Velipojë
Themeluarmars 6, 1996; 27 vite më parë (1996-03-06)
StadiumiStadiumi Adriatik Velipojë
Kapaciteti1,200
PronariAlfred Pjetri
LigaKategoria e Dytë
Ngjyra shtëpi
Ngjyra jashtë

Sukseset Redakto

KF Ada nuk ka arritur të fitojë asnjë trofe në të gjitha nivelet e kampionateve shqiptare.

Në sezonin 2006/07 KS Ada luajti në Kategorinë e Parë dhe u rendit në vend të 12 duke shpëtuar nga rënia dhe duke mbledhur 22 pikë me një golavarazh 18-45.[1]

Burimi i të dhënave Redakto

  1. ^ AlbSoccer në rrjetë Arkivuar 3 korrik 2010 tek Wayback Machine

Shih edhe Redakto