Fábio Júnior

futbollist brazilian

Fábio Júnior (lindur më 20 Nëntor 1977) është një ish-futbollist brazilian.

Fábio Júnior
Të dhënat personale
Emri i plotëFábio Júnior
Data e lindjes (1977-11-20) 20 Nëntor, 1977 (43 vjeç)
Vendi i lindjesManhuaçu, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997-1998Cruzeiro
1999Roma
2000Cruzeiro
2001Palmeiras
2002Cruzeiro
2003Vitória
2003Atlético Mineiro
2004Kashima Antlers
2005Atlético Mineiro
2005Al-Wahda
2006-2007Bochum
2007-2008Hapoel Tel Aviv
2008Bahia
2009Brasiliense
Ekipi kombëtar
1998–1999Flag of Brazil.svg Brazili3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 3 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Brazili
Vite Ndeshje Gola
1998 1 0
1999 2 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtmeRedakto