Fairview Park, Ohio (Fairview Park, Ohio) është një qytet në qarkun Cuyahogashtetit federal Ohio, SHBA. Në Fairview Park, Ohio jetojnë 16826 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 1388.2 banor/km2 (3595.3 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 12.12 km2 (4.68 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 228 m (748 ft). [1]

Fairview Park, Ohio
Anglisht : Fairview Park, Ohio
qytet
Vendndodhja
Fairview Park, Ohio is located in SHBA
Fairview Park, Ohio
Fairview Park, Ohio

Koordinatat: 41°26′30″V 81°51′27″P / 41.44167°V 81.85750°P / 41.44167; -81.85750

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Ohio
Qarku Cuyahoga
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.12 km2
 •  tokësore 12.12 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 228 m (m.n.d.)
Popullsia 16826 banorë (2010)
Dendësia 1388.2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 44126
Prefiksi 440
Koordinatat 41° 26′ 30″ Veri

81° 51′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.fairviewpark.org

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimetRedakto

  1. ^ "US Board on Geographic Names". United States Geological Survey. 25 tetor 2007. Marrë më 2008-01-31. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Fairview Park, Ohio – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale