Farishi
Fshat
Vendndodhja
Farishi is located in Maqedonia e Veriut
Farishi
Farishi
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 336 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1430
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 27′ 11″ Veri

21° 48′ 04″ Lindje

Popullsia 23 banorë (2002)