Leslie Feist e njohur vetëm si Feist (lindi më 13 shkurt 1976 në Amherst, Nova Scotia, Kanada) është këngëtare dhe autore e këngëve nga Kanadaja.

Ajo këndon si soliste me emrin Feist, po ashtu është anëtare e bendit Broken Social Scene.

Veprat muzikoreRedakto

AlbumetRedakto

  • Monarch (Lay Your Jewelled Head Down) (1999)
  • Let It Die (2004)
  • Open Season (2006)
  • The Reminder (2007)

Këngë të njohuraRedakto

  • "Mushaboom" (2004)
  • "One Evening" (2004)
  • "Inside and Out" (2005)
  • "Secret Heart" (2006)
  • "My moon My Man" (2007)
  • "1234" (2007)

Lidhje të jashtmeRedakto