Informatat e filmit
{{{FOTO}}}
Titulli shqip: Fight Club
Titulli origjinal: Fight Club
Shteti i prodhimit: ShBA
Viti i prodhimit: 1999
Gjatja (PAL-DVD): 133 minuta
Gjuha origjinale: Anglisht
Studio: Twentieth Century Fox
Zhanri: Dramë, Aksion, Thriller
Premiera (Kino/Video): 6 tetor 1999
Për moshën: 18 (pa prerë) 16 (prerë)
Box office

(Për më shumë informaciona shiko: Box office)

Buxheti: 63 Milion $
Fitimi: 101 Milion $
Realizues teknik
Regjia: David Fincher
Autori: Jim Uhls
Producenti: Arnon Milchan
Ross Grayson Bell
Art Linson
Kompozitori: The Dust Brothers
Kamermani: Jeff Cronenweth
Prerja: Jim Haygood
Interpretojnë
Çmime

(Për më shum informaciona shiko: Çmime)


Fight Club është një film nga David Fincher të vitit 1999 me Brad Pitt, Edward Norton dhe Helena Bonham Carter. Filmi u xhirua sipas romanin të Chuck Palahniuk.

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.