Fisterra

komunë në Spanjë


Fisterra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Fisterra, të provincës A Coruña, në Galicia. Fisterra ka 5005 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.43 km2.

Fisterra
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Fisterra is located in Spanjë
Fisterra
Fisterra

Koordinatat: 42°54′V 9°15′P / 42.900°V 9.250°P / 42.900; -9.250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca A Coruña
Qarku Fisterra
Kryetari i Bashkisë José Manuel Traba Fernández
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.43 km2
Popullsia 5005 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Finisterranos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15155
Prefiksi 981
Faqja Zyrtare www.concellofisterra.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto