Foradada

komunë në Spanjë


Foradada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Foradada ka 189 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.6 km2.

Foradada
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Foradada.svg
Vendndodhja
Foradada is located in Spanjë
Foradada
Foradada

Koordinatat: 41°52′44″V 1°0′50″L / 41.87889°V 1.01389°L / 41.87889; 1.01389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku La Noguera
Kryetari i Bashkisë Maricel Segú Peralba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.6 km2
Lartësia 455 m (m.n.d.)
Popullsia 189 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25737
Koordinatat 41° 52′ 44″ Veri

1° 0′ 50″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Foradada – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale