Fuente Álamo de Murcia

komunë në Spanjë


Fuente Álamo de Murcia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Cartagena, të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. Fuente Álamo de Murcia ka 14876 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 273 km2.

Fuente Álamo de Murcia
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Fuente Álamo de Murcia is located in Spanjë
Fuente Álamo de Murcia
Fuente Álamo de Murcia

Koordinatat: 37°43′V 1°8′P / 37.717°V 1.133°P / 37.717; -1.133

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku Campo de Cartagena
Kryetari i Bashkisë María Antonia Conesa Legaz (2003)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 273 km2
Lartësia 127 m (m.n.d.)
Popullsia 14876 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 15th century, from 1700 Villazgo
Vendasit Fuentealameros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30320
Faqja Zyrtare www.fuentealamo.es

ReferencatRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto