Gërdeci

fshat në Shqipëri
(Përcjellë nga Gërdec)

Gerdeci është një fshatNjësinë administrative Vorërrethin e TiranësShqipërisë.[1]. Ndodhet në autostradën Tirane-Durrës me një popullsi prej 3200 banore.

Gërdeci

Shpërthimi i municioneve Redakto

Me 15 mars2008 shpërthimi i municioneve shkaktoi një tragjedi të vërtet në këtë fshat. Nga ky incident humben jetën 26 persona dhe shume të tjerë u plagosen.

Shih edhe Redakto


Referime Redakto

  1. ^ "FLETORJA ZYRTARE E REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË" (PDF). www.qbz.gov.al. 1 shtator 2014. Arkivuar nga origjinali (PDF) më 24 shtator 2015. Marrë më 20 dhjetor 2017.