Gërnçari (Prizren)

fshat në Kosovë
Disambig.svg Ky artikull është për vendbanimin në Prizren, për vendbanime të tjera me këtë emër shih faqen kthjelluese: Gërnçari

Gërnçar është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Gërnçar
Fshat
Vendndodhja
Gërnçar is located in Kosova
Gërnçar
Gërnçar
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1105 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 13′ 8″ Veri

20° 46′ 20″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto