Galishti
Fshat
Vendndodhja
Galishti is located in Maqedonia e Veriut
Galishti
Galishti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 627 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1434
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 19′ 16″ Veri

21° 51′ 50″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)