Garachico është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Garachico ka 5416 banorë (2009),[1] dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.28[2] km2.

Garachico
Flamuri i Garachico
Stema zyrtare e Garachico
Popullsia
 • Gjithsej5.416[1]

Referime Redakto

  1. ^ a b "Población en Canarias. Tenerife. 1-1-2009" (në spanjisht). Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali më 13 nëntor 2010. Marrë më 27 prill 2016.
  2. ^ a b "SUPERFICIE, PERÍMETRO Y ALTITUD DE LOS MUNICIPIOS DE CANARIAS" (në spanjisht). Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali më 4 dhjetor 2012. Marrë më 27 prill 2016.

Lidhje të jashtme Redakto

28°22′20″N 16°45′50″W / 28.37222°N 16.76389°W / 28.37222; -16.76389