Gjyste Vulaj

këngëtare shqiptare

Gjyste Vulaj lindi më 10 korrik 1977[1] në fshatin Vuksanlekaj (Malësi)[1]. Është një këngëtare shqiptare të muzikës pop dhe potpurri. Deri tani Gjysta ka publikuar gjashtë albume dhe një videokasetë. Përveç këndimit, Gjystja shkruan edhe tekste për kënga, merret me dizajn grafik, ajo po ashtu merret edhe me rregullimin e montazhit të videoklipeve.

Gjyste Vulaj
Data e lindjes10 korrik 1977 [1]
PrejardhjaVuksanlekaj (Malësi)[1]
ZhanretPop
Potpurri
ProfesionetKëngëtare
InstrumentetVokal
Faqja e internetitwww.gjystevulaj.com

3 maj 2007 ajo ishte bashkë me bashkëshortin e vetë mystafire në emisionin e RTK Përrallë me Tupan.

Ka shku në Durrës në vere 2011.

Lidhje të jashtmeRedakto

ReferimeRedakto