Goce Sedloski

futbollist maqedonas

Goce Sedloski (lindur më 10 Prill 1974) është një ish-futbollist maqedonase.

Goce Sedloski
Të dhënat personale
Emri i plotëGoce Sedloski
Data e lindjes (1974-04-10) 10 Prill, 1974 (47 vjeç)
Vendi i lindjesGolemo Konjari, Maqedonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994-1995Pobeda Prilep
1996-1997Hajduk Split
1997-1998Sheffield Wednesday
1999-2004Dinamo Zagreb
2004Vegalta Sendai
2005Dinamo Zagreb
2005Diyarbakırspor
2006-2011Mattersburg
Ekipi kombëtar
1996–2010Flag of North Macedonia.svg Maqedonia e Veriut100(8)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin maqedonase ka luajtur 100 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Maqedonia e Veriut
Vite Ndeshje Gola
1996 7 0
1997 6 0
1998 5 0
1999 3 0
2000 7 0
2001 5 0
2002 7 1
2003 9 2
2004 9 1
2005 7 0
2006 8 1
2007 8 2
2008 7 0
2009 10 1
2010 2 0
Gjithsej 100 8

Lidhje të jashtmeRedakto