Gotoku Sakai

futbollist japonez

Gotoku Sakai (lindur më 14 mars 1991) është një futbollist japonez.

Gotoku Sakai
Gotoku sakai.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëGotoku Sakai
Data e lindjes (1991-03-14) 14 Mars, 1991 (29 vjeç)
Vendi i lindjesNiigata, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualHamburg
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2011Albirex Niigata
2012–2015Stuttgart
2015–Hamburg
Ekipi kombëtar
2012–Japonia25(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 25 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2012 2 0
2013 9 0
2014 7 0
2015 7 0
Gjithsej 25 0

Lidhje të jashtmeRedakto