Grenoble

komunë në departamentin Isère, Francë

Grenoble është një qytet në Francë.

Grenoble
Grenoble from Bastille.JPG
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Total156 107

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

HistoriaRedakto

KulturaRedakto

Objekte turistike dhe kulturoreRedakto

EdukimiRedakto

EkonomiaRedakto

KomunikacioniRedakto

PersonaliteteRedakto

Shih edheRedakto


Panorama e qytetitRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.