Grenoble

komunë në departamentin Isère, Francë

Grenoble është një qytet në Francë.

Grenoble
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18,13 km2
Popullsia 156 107 banorë
Dendësia 8 610 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal vetëm nr.
Prefiksi +33

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

HistoriaRedakto

KulturaRedakto

Objekte turistike dhe kulturoreRedakto

EdukimiRedakto

EkonomiaRedakto

KomunikacioniRedakto

PersonaliteteRedakto

Shih edheRedakto


Panorama e qytetitRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto