Groenlo

qytet në Gelderland, Holandë

Groenlo është një qytezë në Oost Gelre, provinca GelderlandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Groenlo
Flamuri i Groenlo
Stema zyrtare e Groenlo

Referime

Redakto
  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme

Redakto
  •   Commons: Groenlo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • website

Stampa:Provinca Gelderland