Guijo de Ávila

komunë në Spanjë

Guijo de Ávila është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Guijo de Ávila ka 93 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.46 km2.

Guijo de Ávila
Komunë
Vendndodhja
Guijo de Ávila is located in Spanjë
Guijo de Ávila
Guijo de Ávila

Koordinatat: 40°33′1″V 5°48′0″P / 40.55028°V 5.80000°P / 40.55028; -5.80000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.46 km2
Lartësia 975 m (m.n.d.)
Popullsia 93 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 33′ 1″ Veri

5° 48′ 0″ Perëndim

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto