Gzim Istrefi

futbollist shqiptar

Gzim Istrefi (lindi më 18 dhjetor 1991) është futbollistë suedezë me prejardhje shqiptare i cili luan në Norrby IF si sulmues.[1][2] Ai shkoi në Suedi bashkë me familjen e tij kur ishte një vjeç.

Gzim Istrefi
Të dhënat personale
Emri i plotëGzim Istrefi
Data e lindjes18 dhjetor 1991
Vendi i lindjesMitrovicë, Kosovë
Gjatësia1,82 m (5 ft 11+12 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualNorrby IF
Karriera në rini
Stenungsunds IF
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2010Carlstad United BK63(10)
2011–2013GAIS5(0)
2012Ljungskile SK (huazim)6(0)
2013Dalkurd FF14(2)
2014-2015Karlstad BK
2016-Norrby IF
Ekipi kombëtar
2011Shqipëria U-211(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

ReferimetRedakto

  1. ^ "Zero Zero Football profile". Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 16 mars 2014. Marrë më 9 shtator 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)