HD DVD (High Density Digital Versatile Disc; ndryshe edhe: High-Definition DVD) është gjenerata më e re e DVD që u prodhua nga Toshiba dhe është në luftë me Blu-Ray që u prodhua nga Sony për të zëvendësuar DVD.

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me Teknologjia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.