Haapajärvi

qytet në Finlandë

Haapajärvi (finlandisht: [Haapajärven kaupunki] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Haapajärvi
Haapajärven kaupunki
Qytet
Stacioni hekurudhor i Haapajärvi
Stacioni hekurudhor i Haapajärvi
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej7.472 [1]
Faqja zyrtarewww.haapajarvi.fi

ReferimeRedakto

  1. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 25 dhjetor 2015.
  2. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Haapajärvi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Stampa:WWT