Hailuoto (finlandisht: [Hailuodon kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Hailuoto
Hailuodon kunta
Komunë
Stacioni i pilotëve dhe kulla e fenerit në Marjaniemi
Stacioni i pilotëve dhe kulla e fenerit në Marjaniemi
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.hailuoto.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto