}}

Hamid Karzai (pashtun: حامد کرزي dari: حامد کرزی) lindi më 24 dhjetor 1957Khandahar, Afganistan. Ai u zgjodh President i Afganistanit më 7 dhjetor 2000.

Fotoporteti
Hamid Karzai
President i Afganistanit
2000 - ?
Emri Hamid
MbiemriKarzai
Lindur më 24 dhjetor 1957
Lindur në Khandahar, Afganistan
Shtetësia afgane
Kombësia pashtur, Stampa:Afganë
Profesioni politika
Mirënjohje
President i Afganistanit
7 dhjetor 2000 - ?

BiografiaRedakto

Shiko dhe këtëRedakto

Kryetarët e Shteteve - Afganistani

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.