Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Harlingen (kthjellim).


Harlingen është një qytet dhe komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 387.67 km² dhe popullsi 15800 banorë[1]. Harlingen është kryeqendra e komunës.

Harlingen
—  komuna  —
stema_figuraHarlingen flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Harlingen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°10′25″V 5°25′38″L / 53.173611°V 5.42722°L / 53.173611; 5.42722 (Harlingen)Koordinatat: 53°10′25″V 5°25′38″L / 53.173611°V 5.42722°L / 53.173611; 5.42722 (Harlingen)
Sipërfaqja 387,67 km2
Popullsia 15.800 banorë 2010
Dendësia 40,76 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0517
Kodi Postar 8856 - 8872
Kodi statistikor 0072
Harlingen is located in Hollandë
Harlingen
Harlingen
Harlingen – harta_foto
www.harlingen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Friesland